Posjetili smo CISOK – Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri u Koprivnici

Autor: Miodrag Maksimović, 27. 1. 2014.

U petak, 24. siječnja 2014. godine učenici osmih razreda u sklopu programa profesionalnog usmjeravanja posjetili su Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri u Koprivnici.

Rad i aktivnosti Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri predstavila je psihologinja Marija Grabarić, savjetnica u CISOK-u.

CISOK centri su središnja mjesta za cjeloživotno profesionalno usmjeravanje i razvoj karijere, a usluge su besplatno dostupne svima. Centar u Koprivnici je smješten na Trgu bana J. Jelačića 7, na 2. katu. Više o aktivnostima može se pronaći na web portalu www.cisok.hr

Učenici osmih razreda koji su neodlučni u pogledu izbora zanimanja i daljnjeg školovanja uz vođenje psihologinje Marije dobili su osnovne informacije o čimbenicima o kojima je potrebno voditi računa prilikom izbora srednje škole, a zatim su putem upitnika za profesionalno usmjeravanje i korištenjem računalnog programa Moj izbor dobili smjernice koje će im pomoći u izboru srednje škole.

Testirali su svoje  profesionalne interese pomoću interaktivnog upitnika  računalnog programa Moj izbor,  a rezultat testiranja je prijedlog zanimanja koja učeniku  odgovaraju prema iskazanim interesima. Program također nudi informacije o otprilike 350 opisa zanimanja kao i informacije o obrazovanju i zapošljavanju na području Republike Hrvatske.

Svi učenici osmih razreda dobili su informativne letke CISOK centra.

GT