Osnovna škola Sokolovac

> Naslovnica

GIMNASTIKA – MEĐUOPĆINSKO ZA DJEVOJČICE I ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA ZA DJEČAKE

Autor: Miodrag Maksimović, 29. 1. 2014.

OŠ Sokolovac je jedina škola u Koprivničko-križevačkoj županiji koja svojim učenicima nudi mogućnost treniranja ovog zahtjevnog sporta.

Natjecanja se organiziraju u svrhu razvoja, omasovljivanja te unapređivanja gimnastike  kao ''zaboravljenog'' bazičnog sporta. Primarni cilj je pokretanje i prezentacija sportske gimnastike te predstavljanje svih prednosti i vrijednosti koje posjeduje ovaj sport. Također, ovo je bila prilika za gimnastičare naše škole da pokažu što su sve naučili u dosadašnjem radu. S ponosom možemo reći da imamo odlične gimnastičare!

Natjecatelji su bili raspoređeni u 2 skupine. Za učenice je 22. siječnja 2014. godine bilo organizirano međuopćinsko natjecanje, a 29. siječnja 2014. županijsko natjecanje za dječake. U kategoriji djevojčica od 1. -3. razreda treće mjesto je osvojila Maja Sanković, drugo mjesto Lorena Kordić, a pobjednica ove kategorije je Matea Ćućić.

U kategoriji djevojčica od 4. i 5. razreda treće mjesto je osvojila Matea Čenaki, drugo mjesto Petra Klarić, a pobjednica ove kategorije je Laura Milinković.

U kategoriji djevojčica od 6. do 8. razreda treće mjesto je osvojila je Valentina Habdija, drugo mjesto Gloria Vuk i prvo mjesto Katarina Zeko.

U kategoriji dječaka od 1. do 3. razreda treće mjesto je osvojio Jasmin Strajnić, drugo mjesto Nemanja Grubić, a pobjednik ove kategorije je Dominik Zeko. U kategoriji od 6. do 8. razreda  treće mjesto je osvojio  Mateo Krištofec, drugo mjesto Bruno Dević, a pobjednik ove kategorije je Marko Raplinović.

Čestitamo svim sudionicima!                                                                           LZ