PROLJETNO DRUŽENJE S RODITELJIMA I DJECOM U PREDŠKOLI

Autor: Miodrag Maksimović, 21. 4. 2014.

Proljetna pedagoško – kreativna radionica za roditelje i djecu obuhvaćenu programom pripreme za školu održana je 9. i 10. travnja 2014.

Radionica je imala pedagoški i kreativni dio. U pedagoškom dijelu pedagoginja je predstavila roditeljima elemente zrelosti djeteta za školu. Ukazala je na važnost tjelesne, intelektualne, emocionalne i socijalne zrelosti za upis djeteta u prvi razred. Roditelji su na kraju obaviješteni o postupku samog upisa i što ih još očekuje  prije upisa.

Predškola ima partnerski odnos s roditeljima, stoga roditelji sudjeluju u predviđenim odgojno -  obrazovnim aktivnostima. Važno je da roditelji vide kako dijete funkcionira u društvu svojih vršnjaka, u okolini koja nije obiteljska. To se najbolje vidi u djetetovoj igri i kreativnosti, pa je osmišljen i kreativni dio radionice.

Tema kreativne radionice bila je Uskrs. Bilo je raznih aktivnosti; izrađivale su se uskrsne čestitke sa raznim motivima, ukrašavala su se jaja salvetnom tehnikom te su se bojala jaja pastelama, bojom za jaja i flomasterima. Predškolci su uživali u druženju s roditeljima, a izrađivanje uskrsnih ukrasa im je pobudilo maštu te su htjeli svi sudjelovati u svakoj aktivnosti.

Nakon radionice, roditelji su uživali u druženju s djecom i izražavali  dojmove o radionici i predškoli.

SI