Putovanje najrazreda u Indonezijsko veleposlanstvo u Zagrebu

Autor: Miodrag Maksimović, 16. 6. 2014.

Putovanje u Zagreb je organizirano sa svrhom pohvale i nagrade za učenike 5.a razrednog odjela koji je ove godine izabran za najrazred OŠ Sokolovac.

Jedan od ciljeva našeg putovanja bio je omogućiti učenicima uvid u drugačiji sustav djelovanja i stvaranja jedne ustanove - veleposlanstva. Daljnji ciljevi su bili: multikulturalna suradnja - ravnatelj Saša Korkut je ministru savjetniku gospodinu Samsonu Gintingu poklonio brošure Općine Sokolovac kao rezultat rada naših učenika i učitelja, a nama je zauzvrat prezentiran glazbeni dio bogate indonezijske kulture. Sljedeće što smo htjeli postići je suradnja naše škole i veleposlanstva kao početak svih daljnjih međusobnih djelovanja. Vođeni idejom međusobne suradnje  toga smo 12. lipnja 2014. godine realizirali odlazak u Veleposlanstvo Republike Indonezije koje nam je osiguralo prijevoz do Zagreba i natrag do Sokolovca. Učenicima je ostvarena ideja o kulturnoj i prijateljskoj suradnji između naših dviju država širenjem multikulturalne svijesti i percipiranjem svih vrsta različitosti. Prvi dio susreta protekao je u kratkom prezentiranju Indonezije i karakterističnih udaračkih instrumenata u skupini gamelan. Nakon toga je uslijedio kviz u kojem su pojedinci dobili poklončiće, zatim radionica, podjela poklona za sve sudionike, ručak, a nakon toga fotografiranje kao uspomena na taj lijep susret i druženje. Zatim smo kratko prošetali Zagrebom, razgledavajući njegove znamenitosti uz osvježavajući sladoled. Zaintrigirani smo svime što smo vidjeli i doživjeli, a sveukupni susret je ispunio sve ciljeve i svrhu.

Razrednica Nives Negro-Sokač i učiteljica Leila Zainul