GRADSKO DRUŠTVO CRVENOG KRIŽA SOKOLOVAC

Autor: Miodrag Maksimović, 17. 11. 2014.

U Društvenom domu u Sokolovcu  8. studenog održana je skupština Crvenog križa Sokolovac.

Predsjednica Eufemija Špiljak tom je prigodom izvjestila članove o postignutim rezultatima u protekle dvije godine. U Sokolovcu je na akcijama DDK prošle 2013. godine prikupljeno 184 doze krvi, ove godine 131 doza krvi, a još jedna akcija održat će se u prosincu. U Sokolovcu tradicionalno provode i zajedničke akcije HCK kao što je Solidarnost na djelu, a također dijele rabljenu odjeću i pakete hrane siromašnim mještanima na području cijele općine.

Potrebno je spomenuti da iza svih akcija koje se provode na području Općine Sokolovac stoji jedna učiteljica koja sve ove godine srdačno pomaže i okuplja učenike u podmladak CK-a u Sokolovcu. Njezino ime je Vera Čuti, učiteljica koja u našoj školi predaje njemački jezik. Ovom prilikom joj se zahvaljujemo u ime cijele Škole i svih učenika, roditelja, nastavnika, učitelja i svih onih koji su ikada primili pomoć.

S učenicima se svake godine natječe na županijskom natjecanju  CK na kojem učenici pokazuju vještinu i znanje u pružanju prve pomoći.  Za potrebe skupštine Crvenog križa u Sokolovcu, zajedno s bivšim i sadašnjim učenicima naše škole, Vera Čuti organizirala je kratki prigodni program, predstavljajući podmladak Crvenog križa škole.

Još jednom, veliko hvala učiteljici Veri Čuti za sva dosadašnja, a i buduća angažiranja oko CK.

NNS