PREDŠKOLCI POSJETILI ORDINACIJU DENTALNE MEDICINE

Autor: Miodrag Maksimović, 24. 11. 2014.

Polaznici predškole su, s ciljem preventivnih zdravstvenih aktivnosti,  17. i 19. studenoga 2014. god. posjetili Ordinaciju dentalne medicine stomatologinje Grozdane Sabolić u Sokolovcu.

Stomatologinja je svojim predavanjima nastavila dugogodišnju suradnju predškole i svoje stomatološke ordinacije.

Kako bi bili spremni za posjet stomatologinji, predškolci su prije odlaska poslušali priče o Gricu i Grecu te Zubić vili. S odgojiteljicom su pričali o zubima i važnosti njihove pravilne higijene.

Nakon dolaska u Ordinaciju dentalne medicine, predškolci su pozdravili stomatologinju Grozdanu Sabolić i njezinu dentalnu asistenticu Alenu Futač. Stomatologinja im je prvo pokazala stomatološku ordinaciju i što sve ona sadrži. Zatim  je, kroz kratko predavanje, naglasila važnost higijene usta i zuba te im je objasnila što je to karijes i kako ga spriječiti. Kroz igru i priču otklonila je strah od zubarske stolice kako bi se svaki predškolac popeo u nju da mu se pregledaju zubi. Objasnila im je koja je hrana izuzetno štetna za zube te ih je zamolila da je što manje konzumiraju kako bi očuvali njihovo zdravlje. Zatim je, uz pomoć makete,  objasnila kako se pravilno četkaju zubi.

Na kraju su se svi popeli na zubarsku stolicu i straha nije bilo. Nakon obavljenog rutinskog sistematskog pregleda zuba, zubi su im bili premazani gelom protiv sprječavanja karijesa.

Moderna stomatološka ordinacija potaknula je mnogo znatiželje pa su predškolci imali mnogo pitanja. Stomatologinja i dentalna asistentica su im s oduševljenjem odgovarale.

Na kraju su se zahvalile predškolcima na posjeti, a oni njima na dobrodošlici i na znanju koje su im prenijele te su im uručili svoje likovne radove koji će ukrasiti stomatološku ordinaciju.

SI