RODITELJSKI SASTANAK U 2.RAZREDU U SOKOLOVCU

Autor: Miodrag Maksimović, 8. 12. 2014.

U srijedu, 19.11.2014. godine na roditeljskom sastanku učenika 2.razreda iz Sokolovca

i predstavnika roditelja 1., 3. i 4. razreda predavanje je održala bacc.tehn.mad. patronažna sestra

Biserka Zlatar na temu: ,,Odgovorno roditeljstvo - pravilna prehrana, higijena i zdravlje djeteta.''

Gospođa Zlatar dobro poznaje područje naše općine i svakom djetetu je prva posjeta, a majkama savjetnica i pomoć od rođenja djece.

U suradnji sa školom i obiteljima nastavljamo realizirati ciljeve vezane za zdrav rast i razvoj djece, a oni su usmjereni odgoju zdrave, sretne i samosvjesne djece koja će izrasti u zadovoljne i odgovorne osobe. Na tom putu važno je da roditelji vode brigu o primjerenoj prehrani uz raznoliku hranu bogatu vitaminima, mineralima, ugljikohidratima, bjelančevinama te mastima, raspoređenim u 5 obroka dnevno. Iskustva dobre prehrane djece u razvoju su preporuka doručka, raznovrsne hrane za ručak, laganije večere, te neizostavnih obroka sa voćem. Preporučljivo je da umjesto sokova djeca piju vodu, a slatkiše dozirati u manjim količinama poslije obroka.

Jednaka važnost je boravak na svježem zraku, higijena usne šupljine - zuba, ali i higijena tijela. Djeca trebaju usvajati navike čestog pranja ruku, jutarnje i večernje higijene, urednost odjeće i obuće.

Posebne upute su roditelji dobili o važnosti pregleda vlasišta i preventive zbog nametnika (uši) koji se lako šire i teško odstranjuju.

Odgovarajući na brojna pitanja roditelja, gospođa Zlatar je zainteresirane roditelje poticala na odgovorno roditeljstvo stvaranjem zdravih navika  kod djece i pozivajući na daljnju suradnju škole, zdravstvenih ustanova i roditelja kao doprinos sretnom djetinjstvu i zdravom odrastanju.

Branka  Arambašić