NATJECANJE MLADEŽI I PODMLATKA CRVENOG KRIŽA

Autor: Miodrag Maksimović, 23. 3. 2015.

U subotu, 14.3.2015., u OŠ Koprivnički Bregi održano je  natjecanja mladeži i podmlatka Crvenog križa, koje je organizirao koprivnički Crveni križ.

Otvorenju su bili nazočni zamjenica gradonačelnice Grada Koprivnice Melita Samoborec, zamjenik župana Koprivničko – križevačke županije Ivan Pal, načelnik Općine Koprivnički Bregi Mario Hudić, ravnateljica OŠ Koprivnički Bregi Karolina Vidović te predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica dr. Dražen Sačer.

Natjecalo se deset ekipa podmlatka iz deset osnovnih škola i to OŠ Antun Nemčić Gostovinski, OŠ Braće Radića, OŠ Đuro Ester iz Koprivnice, OŠ Blaža Mađera iz Novigrada Podravskog, OŠ Andrije Palmovića Rasinja, OŠ Gola, OŠ Koprivnički Bregi, OŠ Legrad, OŠ Fran Koncelak Drnje i naša OŠ Sokolovac. Našu su ekipu predstavljale učenice osmih razreda: Natalija Ranilović, Mateja Pomahač, Ana Frankol, Aneta Bakšaj, Marinela Katalenić i Gracijela Krešić.

U kategoriji mladeži natjecale su se ekipe iz Gimnazije Fran Galović, Srednje škole Koprivnica i Obrtničke škole Koprivnica.

Ekipe mladih i podmlatka Crvenog križa pokazale su svoja znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom crvenom križu te međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, a u praktičnom dijelu znanja i vještine iz pružanja Prve pomoći.

Djeca su pokazala kako sanirati prijelome i opekline, kako pomoći osobi s epileptičnim napadom ili unesrećenima pružiti psihološku pomoć.

Pobjeda je ove godine pripala domaćinima, OŠ Koprivnički Bregi, drugo mjesto je zauzela ekipa OŠ Braća Radić, a treće PŠ Josipa Generalića Hlebine.

Daljnje natjecanje pokazati će na međužupanijskom natjecanju mladeži i podmlatka Crvenog križa 18. travnja ove godine u Molvama, a završno, državno natjecanje održat će se  9.svibnja u Splitu.

NNS