UZ SMIJEH I IGRU ODRŽANA RADIONICA U SKLOPU PROJEKTA „LITTER LESS“!

Autor: Miodrag Maksimović, 20. 4. 2015.

U srijedu, 15. travnja u PŠ Srijem održana je eko radionica u sklopu projekta „Litter less“ („Za manje otpada“!).

Radionica je ostvarena kroz suradnju sa Centrom za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce, a u radionici su sudjelovali učenici 1. i 2. razreda PŠ Srijem koji su ugostili grupu učenika na čelu s voditeljicama, pedagoginjom gospođom Radmilom Popović i defektologinjom gospođom Jelenom Peras.

Uvodnu riječ imali su učenici 1. i 2. razreda koji su prisutne razveselili svojom kratkom dramatizacijom pod nazivom „Leptir-leptirić“, dok nas je učiteljica Djurdjica Holiček uvela u temu radionice ispričavši nam kratku priču o leptirima. Nakon upoznavanja učenici su u grupama vrijedno krenuli izrađivati svoje eko leptiriće koristeći stare vodene i drvene bojice u izradi leptira. Kratko vrijeme koje smo imali iskoristili smo ne samo za upoznavanje već i za igru, pa su tako učenici zajedno s vozačem Vinkom pokazali svoje sportske vještine u nogometnoj utakmici. Na kraju su učenici svojim eko leptirićima ukrasili školski pano, a dogovorili smo i daljnju suradnju na sličnim projektima.

Na kraju potrebno je spomenuti da je važan cilj ove radionice bio upozoriti na važnost recikliranja, a samim time i naglasiti ulogu koju čak i najmlađi članovi našeg društva imaju u očuvanju i zaštiti okoliša!

eko-koordinatorica, Branka Bader