Planinarski izlet na Sljeme

Autor: Miodrag Maksimović, 12. 5. 2015.

U subotu, 9. svibnja, učenici iz Osnovne škole Sokolovac i Osnovne škole Koprivnički Ivanec uputili su se na najviši vrh Parka prirode Medvednice, na Sljeme.

Iz Sokolovca smo krenuli u 8:30, a učenici iz Osnovne škole Koprivnički Ivanec su nas već dočekali u autobusu. Na putu do Medvednice usputna stanica nam je bila odmaralište Crodux, gdje smo se odmorili i najeli te krenuli dalje, do Medvednice. Pri dolasku na početak našeg planinarskog puta omamio nas je svjež zrak te miris procvalih jorgovana. Neki planinari snagu su izgubili odmah na početku, a s vremenom, uz veselje i dobro društvo te puno stanki svi smo s usklicima oduševljenja stigli na vrh Medvednice, Sljeme. Vrh nam pruža prekrasan pogled na brda i ljepote zagrebačkog kraja.  Na Sljemenu je smješten vidikovac u sklopu planinarskog doma „Lipa-Rog“ koji je nekima utjerao strah u kosti, no kod nekih izazvao uzvik oduševljenja. Planinarski dom je prekrasno uređen te pruža mogućnost naručivanja hrane, sokova i mogućnost noćenja. Na vrhu smo uživali u pogledu, odmorili se od uspona te dobro pripremili za spust. Spust nam je pokazao da je uspon bio lakši dio puta. Učenička mladost je nadvladala učitelje te uz puno nasmješenih lica došli smo u svima drag McDonald's u Dubravi. Radnici su bili zasuti našim narudžbama i prohtjevima. Kao glavni osjećaj veselja i mladosti, igraonica za malu djecu nama je poslužila kao mjesto gdje smo ispucali svu energiju na toboganu te penjanju unatrag, a taj prizor je nastavnicima pokazao da svaki tinejdžer može postati maleno djete, kada zaista uživa i veseli se. Povratak je bio energičniji, veseliji i puno glasniji od dolaska, kao da je svježi planinski zrak svima dao više energije. Na kraju puno nasmiješenih lica pokazuje da je odlazak na Sljeme i uz ekipu iz OŠ Koprivnički Ivanec bio pun pogodak.

Tomislav Mlinar, 8. b