Školska ekskurzija

Autor: Miodrag Maksimović, 14. 9. 2015.

Školska ekskurzija sedmih i osmih razreda u Pakoštane

Krenuli smo u 6 sati ispred škole. Jedva smo dočekali polazak, a putovanje je prolazilo u priči i iščekivanju. U Karlovcu smo posjetili Muzej Domovinskog rata na otvorenom. Uživali smo penjući se po tenkovima, kamionima i drugim ratnim vozilima. Nastavili smo putovanje preko Slunja do Plitvičkih jezera. Plitvička jezera imaju 16 jezera koja se stepenasto prelijevaju i silaze jedno u drugo. Bio je to predivan doživljaj za pamćenje. Tamo smo se vozili i brodićem i turističkim vlakićem što nam je bilo vrlo zabavno. Putovanje se nastavilo pjesmom ili spavanjem, a ubrzo smo stigli na naše odredište - hotel Marin u Pakoštanima. Nakon smještanja u sobe, popodne smo proveli na plaži, a večer u šetnji gradom. Sljedeći dan posjetili smo Sokolarski centar u Šibeniku, a tamo smo mogli upoznati mnogo vrsta ptica te naučiti nešto o njima. Nakon Šibenika krenuli smo u posjet Nacionalnom parku Krka i još jednom se ukrcali na brodić. Uživali smo u predivnim slapovima i šetnji predivnim prirodnim ljepotama. Izmoreni od šetnje, vratili smo se u hotel na ručak, a poslijepodne opet proveli na plaži. Sljedećih dana vrijeme smo provodili kupajući se i uživajući u moru i suncu, a posjetili smo još i Vransko jezero. Zadnju večer u Pakoštanima imali smo disko zabavu na kojoj smo se izvrsno zabavljali, pjevali, plesali... Na povratku do Sokolovca posjetili smo još solanu u Ninu te sam grad Nin. Našim kućama vratili smo se sretni i prepuni doživljaja koje smo jedva čekali ispričati roditeljima, braći, sestrama i svima koji su nas s nestrpljenjem očekivali.

Klaudija Raab, 8.a