ZAZIV DUHA SVETOGA ZA NOVU ŠKOLSKU GODINU

Autor: Miodrag Maksimović, 20. 9. 2015.

U nedjelju, 13. rujna 2015. godine na  mjesnom groblju u Sokolovcu održana je trostruka svetkovina. Svetom misom proslavljen je blagdan Uzvišenja Svetog  Križa, kojem je posvećena kapelica u Sokolovcu.

Svetu misu  predvodio je bivši župnik Župe Reka, Josip Vidović, uz pomoć sadašnjeg župnika, Marija Križanca. Na groblju je blagoslovljeno novo raspelo, koje je župa izgradila uz financijsku pomoć župljana i Općine Sokolovac.  To je ujedno bila i sveta misa na kojoj se molilo za blagoslov Svetog Duha za školsku godinu koja je započela. Na svetkovini su se okupili mnogi učenici sa svojim roditeljima te su zajedno sa  učiteljima, ostalim mještanima i župnicima zazvali Duha Svetoga. Molili su za blagoslov, snagu i motivaciju za obaveze u novoj školskoj godini. Župnici su poručili učenicima i učiteljima da školske obaveze ne shvaćaju kao težak križ koji moraju nositi, nego da iz svih obaveza koje ih očekuju uzimaju najbolje što mogu jer svakim danom uče za život.

Misno su slavlje uveličale pjesme župnih zborova iz Reke i Jagnjedovca, dok su prigodne recitacije, misna čitanja i molitvu vjernika čitali  učitelji,  učenici i roditelji. Nakon završetka mise, Društvo žena Sokolovac pripremilo je malu zakusku koja je prošla u ugodnom druženju svih prisutnih.

Svima neka je sretna, uspješna i blagoslovljena nova  školska godina!