Osnovna škola Sokolovac

MEDALJE UČENICAMA I UČENICIMA

Autor: Miodrag Maksimović, 27. 10. 2015.

Drugi sport kojim su nastavljena međuopćinska natjecanja školskih sportskih društava je bila atletika, održana 22.10.2015. godine na atletskom stadionu u Križevcima. I učenice i učenici naše škole osvojili su treće mjesto, odnosno „okitili“ su se prvim medaljama u ovoj školskoj godini.

Spomenimo da su učenice prije zadnje discipline (štafeta) bile na pragu osvajanja drugog mjesta, međutim sreća ih je iznevjerila. Za drugo mjesto u ukupnom poretku je bilo dovoljno da u štafeti osvoje bilo koje mjesto osim zadnjeg, ali ovu utrku su završile na posljednjem mjestu, pošto su se čak dvije trkačice ozlijedile tijekom utrke, jedna i teže. Unatoč povredama, završile su utrku jer bi u protivnom ekipa bila diskvalificirana ne u štafeti, nego u cjelokupnom natjecanju.

U ekipi učenica nastupile su: Matea Čenaki (100 m), Katarina Dvorski (300 m), Katarina Zeko (600 m), Gloria Vuk (skok u vis), Lana Horvat (skok u dalj), Lana Car (bacanje kugle), Mia Babec (bacanje vorteksa) te u štafeti Viktorija Vuk, Katarina Dvorski, Lana Horvat i Gloria Vuk. Iako je natjecanje ekipno, istaknimo da je u skoku u vis Gloria Vuk osvojila prvo mjesto (133 cm), kao i Mia Babec u bacanju vorteksa (33 m).

U ekipi učenika nastupili su: Mihael Krnjak (100 m), Marko Raplinović (300 m), Martin Maciček (800 m), Emanuel Vuković (skok u vis), Matija Bauman (skok u dalj), David Zeko (bacanje kugle), Luka Dološčak (bacanje vorteksa) te u štafeti Matija Bauman, Luka Dološčak, Mihael Krnjak i Emanuel Vuković. I učenici su pojedinačno osvojili dva prva mjesta: Emanuel Vuković u skoku u vis (150 cm) te Matija Bauman u skoku u dalj (4,70 m).

U nastavku međuopćinskih natjecanja učenici će nastupiti na turniru u futsalu, a učenice na rukometnom turniru.