Opasnosti i kodovi sigurnosti na vodi

Autor: Miodrag Maksimović, 31. 10. 2015.

U ponedjeljak, 26. 10. 2015. u  4. razredu  naše Matične škole održana je zanimljiva i poučna radionica na temu Opasnosti i kodovi sigurnosti na vodi. Predavač je bio prof. Goran Višak, volonter Crvenog križa, a ova radionica se provodi u suradnji s Gradskim drruštvom Crvenog križa Koprivnica.

Radionica „Opasnosti i kodovi sigurnosti na vodi“ dio je projekta Hrvatskog Crvenog križa  „Sigurnost na vodi“, a  provodi se već drugu godinu zaredom u četvrtim razredima osnovnih škola. Cilj projekta „Sigurnost na vodi“ je prevencija nesreća vezanih uz vodu te osviješćivanje učenika o važnosti  primjene sigurnosnih mjera prilikom kupanja. Učenici su na ovoj radionici kroz ppt prezentaciju imali  prilike čuti osnovna pravila ponašanja u i oko vode, stekli su uvid u rad spasioca na plažama te su naučili  kako si pružiti na jednostavan način prvu pomoć kad ih opeče meduza, stanu na ježinca ili na neku  ribu otrovnicu. Zatim im se je prezentirala oprema kojom se spasioci koriste, a najzanimljiviji dio bila im je komunikacija između dviju grupa putem radiostanice. Na kraju radionice učenici su dobili letak s napisanim i ilustriranim  kodovima sigurnosti na vodi.

Naši učenici su ovu radionicu vrlo pozitivno prihvatili, a stečene spoznaje i nove vještine će odgovorno primjenjivati i prenositi na druge prilikom kupanja već sljedeće ljeto.

V.S.Savić, učiteljica