POSJET 18. OBRTNIČKOM I GOSPODARSKOM SAJMU KOPRIVNIČKO–KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE

Autor: Miodrag Maksimović, 9. 11. 2015.

Učenici osmih razreda su sa svojim razrednicima i pedagoginjom 6. studenog 2015. godine posjetili 18. obrtnički i gospodarski sajam u Križevcima.

Organizator sajma je Obrtnička komora Koprivničko-križevačke županije u suradnji s Obrtničkim školama Koprivničko–križevačke županije koja je učenicima organizirala autobusni prijevoz i ulaznice.  Ove je godine organizirana prezentacija vještina učenika obrtničkih škola u okviru projekta „Hoću biti vješt đak“ koji je sufinanciran sredstvima Europske unije.

Prezentacije vještina učenika posebno su bile zanimljive našim budućim srednjoškolcima koji uskoro odabiru svoje buduće zanimanje. Učenici su razgledali ponude na štandovima i razgovarali s raznim izlagačima. Najviše zanimanja privukli su štandovi na kojima su izlagači bili učenici koji se školuju za kuhare, konobare, zidare i frizere. Učenici su prikupili razne informacije o obrtničkim zanimanjima i pogledali prezentacije vještina, a neki su i sami u njima sudjelovali.

Vremena je bilo i za obilazak Grkokatoličke katedrale u Križevcima. Kroz zanimljivo predavanje, učenici su saznali koje su razlike između grkokatolika i rimokatolika, kojim je stilom građena katedrala i koje su njezine znamenitosti.

Posjet Križevcima bio je zanimljiv i što je najvažnije, jako poučan.