Advent im Gymnasium

Autor: Miodrag Maksimović, 21. 12. 2015.

Ovogodišnji projekt učiteljice njemačkog jezika, Ivane Mihoci i učenika osmih razreda zove se Advent im Gymnasium. Cilj projekta je promicanje njemačkog jezika, usvajanje vokabulara i istraživanje zemalja njemačkog govornog područja.

Slijedilo je upoznavanje s gimnazijskom knjižnicom, a nakon toga su ih ugostili učenici gimnazije, polaznici raznih izvannastavnih aktivnosti, koji su im izveli dva prigodna igrokaza. Svaki igrokaz je imao snažnu poruku i izveden je uz gitarsku pratnju. Učenici gimnazije su zatim zamolili naše osmaše da im postave bilo kakva pitanja o gimnaziji. Bilo je svakakvih pitanja, a najznatiželjniji su bili oni koji planiraju upisati gimnaziju. Nakon druženja s gimnazijalcima, profesor Miodrag proveo je učenike po ostatku gimnazije i doveo do glavnog mjesta za učenje njemačkog jezika, „njemačke sobe“. To je moderna učionica s pametnom pločom, foteljama i kaučem, u kojoj se u ugodnoj atmosferi uči njemački jezik. U njoj ih je dočekao profesor njemačkog jezika Neven Kekez, koji im je pripremio kratku radionicu. Prvi dio radionice sastojao se od kviza o poznavanju zemalja njemačkog govornog područja, drugi dio o poznavanju njihovih božićnih običaja, a treći dio radionice sastojao se od pisanja čestitke na njemačkom jeziku prijatelju ili prijateljici iz razreda. Najopušteniji je bio četvrti dio radionice, pjevanje božićnih pjesama, u koje su se uključili i profesori, nastavnici i neki gimnazijalci. Naši su učenici isprva bili malo sramežljivi, ali kasnije su se svi opustili i aktivno sudjelovali u radionici. Na kraju susreta posjetili su „učionicu budućnosti“, u kojoj se nastava odvija preko pametne ploče i tableta.