AKCIJA HRVATSKOG CARITASA „ZA 1000 RADOSTI – ZAGRLI SVIJET!“

Autor: Miodrag Maksimović, 31. 1. 2016.

Hrvatski Caritas već trinaest godina za redom provodi nacionalnu humanitarnu akciju  „Za 1000 radosti“ kojoj se i ove godine pridružila i naša škola.

Humanitarna akcija prerasla je u trajni program namijenjen prikupljanju sredstava za pomoć najsiromašnijim obiteljima i potrebitima. Program Caritasa provodi se u cijeloj Hrvatskoj, a ove je godine pod nazivom „Zagrli svijet!“.  Prigodno ilustrirane kartice-privjesci Zagrli svijet – osmijehom, dobrotom, zahvalnošću, nadom, odanošću, slavljem, ljubavlju, darovitošću, opraštanjem, služenjem, marljivošću i strpljivošću – ove su godine distribuirani u više od 550.000 primjeraka djeci diljem Hrvatske, a ona će jednim dijelom prikupljenih sredstava moći izravno pomoći obiteljima u potrebi u vlastitoj sredini, a drugim dijelom putem Hrvatskog Caritasa te mreže biskupijskih i župnih caritasa solidarno pomoći i obiteljima koje se bore s oskudicom, bolesti, nezaposlenošću i dugovima u drugim krajevima Hrvatske.

U našoj i u područnim školama sudjelovali su svi učenici od prvih do osmih razreda i ukupno je prikupljeno 942,95 kuna. Od ukupnog iznosa 450,00 kuna uplaćeno je Hrvatskom Caritasu, a ostatak novaca ostavljen je za Udrugu „Zdenac“ koja kroz razne projekte djeci u Africi omogućuje obrazovanje i osnovne uvjete za život.

Svi projekti uspješno su realizirani uz pomoć naše učiteljice njemačkog jezika Vere Čuti koja već godinama uspješno surađuje s Crvenim križem Koprivničko-križevačke županije.

NNS