LiDraNo – školsko natjecanje

Autor: Miodrag Maksimović, 4. 2. 2016.

Ovaj je tjedan i u našoj školi održano školsko natjecanje LiDraNo, natjecanje na kojem se učenici natječu svojim literarnim, dramskim i novinarskim radovima i nastupima.

Na izbor literarnih i novinarskih radova pristiglo je ukupno 13 radova učenika od prvoga do osmoga razreda, a stručno povjerenstvo je za međuopćinsku razinu natjecanja izabralo dva rada. To su radovi Marije Opsenice, učenice četvrtoga razreda, Dječji san te rad Matea Kralja, učenika šestoga razreda, Veliko srce. Osim Mariji i Mateu, čestitamo i njihovim mentoricama, učiteljicama Višnji Sakulj Savić i Nini Drakulić.

Kod odabira samostalnih i skupnih scenskih nastupa stručno je povjerenstvo imalo doista težak zadatak. Bila su prijavljena dva skupna rada (igrokaza) te čak 11 samostalnih nastupa (recitacija). I u ovoj su kategoriji također sudjelovali učenici od prvoga do osmoga razreda. Odabrani nastupi koji će našu školu predstavljati na međuopćinskoj razini su igrokaz učenika četvrtog razreda Šuma Striborova te recitacija Mie Ban, učenice četvrtoga razreda područne škole Velika Mučna koja je na uistinu poseban način kazivala pjesmu Nebeski konjić autorice Ivane Kranželić. Velike pohvale svim učenicima, ali i njihovim mentoricama, učiteljicama Višnji Sakulj Savić i Ljiljani Glavina.

Svim sudionicima članovi povjerenstava zahvaljuju na izvrsnim radovima i originalnim nastupima, a onima koji su prošli na sljedeću razinu natjecanja od srca želimo puno uspjeha, zabave i novih iskustava.