LiDraNo 2016. - Međuopćinsko natjecanje u Đelekovcu

Autor: Miodrag Maksimović, 16. 2. 2016.

Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec ove je godine bila domaćin  međuopćinske smotre literarnog, dramsko–scenskog i novinarskog stvaralaštva (LiDraNo) osnovnih i srednjih škola koprivničkog područja. Smotra je održana u četvrtak, 11. veljače 2016.

I ovogodišnja smotra posvećena je učenicima, njihovoj kreativnosti i talentu - dječjem stvaralaštvu, a započela je kratkim programom koji su izveli učenici škole domaćina. Nakon toga su uslijedili nastupi. Naši su se učenici natjecali u tri kategorije.

U kategoriji literarnih radova  sudjelovali su učenici Marija Opsenica (4. razred)  pjesmom Dječji san (mentorica Višnja Sakulj-Savić)  i Mateo Kralj, (6. Razred) sastavkom Veliko srce   (mentorica Nina Drakulić).

Samostalnim scenskim nastupom predstavila se je Mia Ban, učenica 4. razreda  PŠ Velika Mučna odrecitiravši  pjesmu Nebeski konjić autorice Ivane Kranželić (mentorica Ljiljana Glavina).

U kategoriji skupni scenski nastup igrokazom Šuma Striborova osmišljenim prema bajci Ivane Brlić-Mažuranić predstavili su se učenici 4. razreda: Leona Sokač, Dunja Dulikravić, Petra Marijan, Laura Mihoci, Nemanja Grubić, Matea Ćućić, Dominik Zeko, Maja Sanković, Darijo Doboj, Nina Doboj, Silvija Horvat, Zvonimir Horvat, Ivan Lukan i Lorena Kordić (mentorica Višnja Sakulj-Savić).

Iako  naši sudionici nisu uspjeli proći na županijsku razinu zbog brojnije i jače konkurencije učenika drugih škola, zadovoljni smo i ponosni na uloženi trud, odličnu izvedbu te zapažene rezultate i pohvalu stručnog povjerenstva. Zahvaljujući dobroj organizaciji škole domaćina i ugodnoj atmosferi  radosno smo ponijeli nova iskustva i znanja koja će nas potaknuti da stvaramo više i bolje.

Svima još jednom čestitamo!