VALENTINOVO SA ČLANOVIMA UDRUGE „BOLJE SUTRA“

Autor: Miodrag Maksimović, 17. 2. 2016.

Učenici prvog i četvrtog razreda Područne škole Srijem,  Valentinovo su proslavili s članovima i volonterima Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice.

Održali smo plesnu radionicu i savladali prve korake engleskog valcera. Naš plesni instruktor bio je Dejan, koji je slijepa osoba. Pokazao je kako se kreće pomoću štapa i čemu mu taj štap sve služi. Ispričao nam je kako može zapamtiti puteve u gradu, gdje se često kreće pa čak i uputiti nekoga kako da dođe npr. do njegove kuće. Kako nas ne može vidjeti, pamti nas po glasovima. Naučili smo da mu prilikom idućeg susreta moramo reći svoje ime, i on će se pokušati prisjetiti našeg glasa. Kako mi pamtimo lica i imena, tako on pamti glasove i imena.  Kada mu se obraćamo, uvijek prvo moramo zazvati njegovo ime, jer on ne može vidjeti da govorimo baš njemu.

S Dejanom je došla volonterka udruge Akvila, predsjednica udruge gospođa Marija Mraz i član udruge gospodin Josip. Ovo je bila prilika da se prisjetimo dosadašnjih druženja i najavimo buduće aktivnosti.

Ova aktivnost održana je u okviru projekta „Upoznajmo različitosti“, u kojem upoznajemo talente osoba koje su po nečemu različite od nas. Tako smo se do sada družili s učenicima iz Plavšinca, pjevali s Natašom iz Udruge „Bolje sutra“, razgovarali s jednom mamom koja je druge vjere i jednim djedom koji je nekada išao u našu školu.

Lovorka Ivanković