NATJECANJE MLADEŽI I PODMLATKA CRVENOG KRIŽA

Autor: Miodrag Maksimović, 30. 3. 2016.

U organizaciji društva Crvenog križa Koprivnica, 12. ožujka u Srednjoj školi Koprivnica održano je  15. natjecanje mladih Gradskog društva Crvenog križa Koprivnica.

Svečanom otvorenju prisustvovao je i zamjenik župana Ivan Pal čestitajući svim učenicima, mentorima i volonterima Crvenog križa Koprivnica na njihovom dosadašnjem  radu. U svom je govoru naglasio kako je Društvo Crvenog križa Koprivničko-križevačke županije najuspješnije u Hrvatskoj po broju prikupljenih doza krvi što uvelike govori o humanosti darivatelja naše Županije, a posebno se zahvalio i na pomoći Crvenog križa u vrijeme migrantske krize. Na kraju svog govora svim natjecateljima zaželio je puno uspjeha u natjecanju i daljnjem radu.

Natjecalo se ukupno trinaest ekipa, od toga jedanaest podmlatka iz čak tri osnovne škole iz Koprivnice, ekipa Novigrada Podravskog, Rasinje, Sokolovca, Koprivničkih Bregi, Gole, Koprivničkog Ivanca, Legrada te Hlebina, a u kategoriji mladeži natjecale su se dvije ekipe iz Srednje škole i Obrtničke škole Koprivnica. Ekipe su pokazale zavidna znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima,  a u praktičnom dijelu pokazali su i vještine pružanja Prve pomoći.

Ekipu naše škole predstavljale su učenice: Tena Funjak, Jelena Stojanović, Stevana Gojković, Vanja Grubić, Natalija Žarić i Gabrijela Rukavina,  a učenice je za natjecanje pripremala i vodila učiteljica Vera Čuti.

Najuspješnija ekipa iz grupe podmlatka je ekipa Osnovne škole „Koprivnički Bregi“ koja je ujedno osvojila prvo mjesto na natjecanju, Osnovna škola „Braće Radić“ iz Koprivnice na drugom je mjestu, a Osnovna škola „Drnje“ na trećem. Što se tiče grupe mladeži, na prvom mjestu je ekipa iz Srednje medicinske škole Koprivnica dok je drugo mjesto zaslužno pripalo ekipi iz Obrtničke škole Koprivnica.

Pobjednici natjecanja time su se plasirali na međužupanijsko natjecanje koje će se održati 16. travnja ove godine u Daruvaru u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, dok će se državno natjecanje održati  u Kninu 14. svibnja 2016. godine.