Projektna nastava „Zdrav za 5“

Autor: Miodrag Maksimović, 1. 4. 2016.

,, NEKA  TI  HRANA  BUDE  LIJEK, A  LIJEK  HRANA.''

Hipokrat

U nastavku rada na Projektnoj nastavi ,,Zdrav za 5'' u 3. razredu matične škole, suradnik u realizaciji ciljeva i zadaća bila je  Doroteja  Dević, studentica nutricionizma.

Uz zanimljivu prezentaciju o zdravim i cjelovitim namirnicama bez kemijskih tvari, učenici su učili, ponavljali i primjenjivali znanja o prehrani. Potaknuti brojnim primjerima odabira zdrave hrane donosili su zaključke:

-sve se u našem tijelu oslanja na hranjive tvari,

-ako ne raste iz tla nemoj jesti,

-koristimo hranu i vodu iz prirode;

-prehrana cjelovitom, prirodnom hranom je nešto najzdravije što se može učiniti.

Učenici su uz praktičan rad usvajali znanja o odabiru namirnica i oslikavali tanjur sa povrćem svih duginih boja, koje su važne sastavnice obroka (piramida zdravlja).

Važnost broja 5 su potvrdili:  5 čaša vode u danu i 5 obroka hrane.

Naša suradnica Doroteja je uz važnost prehrane naglašavala i važnost aktivnog kretanja, higijenu i dovoljno sna, ali i izbjegavanje štetnih navika.

Ponovo i još više učenici su naučili da je zdravlje najvažnije – trebamo ga čuvati.

Uz zahvalnost našoj Doroteji, zakazali smo nove susrete.

Branka Arambašić, učiteljica