Predškolci posjetili stomatološku ordinaciju

Autor: Miodrag Maksimović, 5. 4. 2016.

Polaznici predškole su s ciljem preventivnih zdravstvenih aktivnosti  30. ožujka i 1. travnja 2016. god. posjetili Stomatološku ordinaciju dr. Grozdane Sabolić.

Stomatologinja je svojim predavanjima nastavila dugogodišnju suradnju predškole i stomatološke ordinacije.

Kako bi bila spremna  za posjet stomatologinje, djeca su s odgojiteljicom  prije posjete pričala o zubima i važnosti njihove pravilne higijene. Čitali su priče o Gricu i Grecu te Zubić vili, a svatko je ispričao i priču o svojim zubima.

Stomatologinja je naglasila važnost higijene usta i zubi  te je objasnila djeci što je to karijes i kako se boriti protiv karijesa. Saznali su koja je hrana štetna za zube i koliko je pravilna prehrana važna za njih, kao i za cjelokupno zdravlje.  Zatim je uz pomoć makete objasnila kako se pravilno četkaju zubi. To su promatrali s posebnim zanimanjem.

Predškolcima su pregledani zubi  a važno je napomenuti da pregled nije predstavljao strah niti problem.  Djeca su stomatologinji Grozdani Sabolić i dentalnoj asistentici Aleni Futač Tremski pokazala kako sama četkaju zube četkajući ih gelom protiv sprječavanja karijesa.

Predškolci su bili jako znatiželjni, zanimalo ih je što sve ima u stomatološkoj ordinaciji i imali su mnoštvo pitanja.

Na kraju susreta stomatologinja i dentalna asistentica su zahvalile na dolasku,  a predškolci su im kao znak zahvalnosti poklonili svoje likovne radove koji će biti  izloženi u prostoru čekaonice.

Senka Ištvanović