PROLJEĆE U NAŠEM ZAVIČAJU

Autor: Miodrag Maksimović, 13. 4. 2016.

Učenici su u subotu 2. travnja 2016. u Vrtnom centru u Koprivnici, vlasnice Slađane Fegeš,  održali radionicu „Proljeće u mom zavičaju“.

Svaki učenik istražio je pojedino područje našeg zavičaja u proljeće, npr. proljeće u vrtu, voćnjaku, vinogradu, polu aronija ili malina, šumi pokraj potoka, zatim o proljetnicama ili životinjama u šumi i slično. Za  radio emisiju iznijeli su zaključke svog istraživanja te otpjevali pjesmu „Vučja želja“ i izveli igrokaz „ Zaljubljeni leptirić“. Predstavili su i rad Eko grupe naše škole u kojem rado sudjeluju. Vlasnica Vrtnog centra provela ih je kroz cijeli proizvodni ciklus od sjemena, pripreme zemlje, klijališta, pripreme presadnica pa do gotove cvatuće biljke.

Vrijeme provedeno u Vrtnom centru učenici su ocijenili kao vrlo poučno i zanimljivo te smatraju da bi u sklopu nastave trebalo biti što više istraživačkog rada te posjećivati mjesta na kojima bi oni mogli predstaviti rezultate svoga rada. Demonstracija gospođe Slađane ih se posebno dojmila jer su uživo vidjeli sve faze uzgoja cvjetnica te mogli sami to isprobati. Svaki učenik je za nagradu za svoj trud dobio na poklon jednu cvjetnu biljku o kojoj će se sam brinuti kod kuće.

Na kraju su učenici pozvani na završno druženje 7. svibnja u Vrtnom centru gdje će se okupiti svi razredi i škole koje su sudjelovale u ovom projektu. Tada će učenici predstaviti svoju školu i družiti se s učenicima iz ostalih škola. Sve to bit će zabilježeno i snimanjem TV emisije.

Snježana Vrdelja