Planinarski izlet na Krndiju

Autor: Nataša Karlovčec, 10. 5. 2016.

U subotu 23. travnja 2016. učenici OŠ Sokolovac i OŠ Koprivnički Ivanec krenuli su na planinarski izlet na Krndiju.

Najprije smo došli do Orahovice gdje smo ugledali predivno jezero i popeli se do stare utvrde Ružica grad. Utvrda nas je oduševila, razgledavali smo stare zidine i uživali u predivnoj prirodi. Kad smo se spustili s brda, ručali smo i odmorili se. Bili smo puni energije koju smo potrošili igrajući se na igralištu uz jezero. Nakon Ružica grada otišli smo do Petrovog vrha na Krndiji gdje smo krenuli u potragu za fosilima. Saznali smo da se nalazimo na mjestu nekadašnjeg Panonskog mora kojim su plivali i morski psi. Uživali smo u pogledu na Požešku dolinu. Plan nam je malo poremetila kiša zbog koje se nismo popeli na vrh Krndije. Saznali smo da je u blizini privatni zoološki vrt i odlučili ga posjetiti. Nismo požalili, bilo nam je predivno. Privatni zoološki vrt Bizik nalazi se u Našičkom Markovcu i u njemu ima različitih životinja, čak i tigrova! Neki su hrabriji učenici imali priliku držati zmije i fotografirati se s njima. Bilo je puno hrabrih iz naše škole i to je bio najzanimljiviji dio izleta.

Na putu kući posjetili smo Viroviticu. Tamo su neki učenici pojeli sladoled, neki su ručali, a neki razgledavali grad. Kada smo se vraćali kući, bili smo jako sretni pa smo i zapjevali. Taj planinarski izlet nitko neće zaboraviti. Jedva čekamo novi!

Melisa Susak, 6.b