Terenska nastava u Zagrebu

Autor: Nataša Karlovčec, 18. 5. 2016.

Učenici petih i šestih razreda bili su u petak 6. svibnja 2016. na terenskoj nastavi u Zagrebu.

Na put smo se uputili sa svojim razrednicima te sretno stigli do Zagreba uz dobru zabavu i pjesmu. Prvo smo posjetili Tehnički muzej koji nas je oduševio. Tamo smo bili u planetariju, naučili nešto o zvijezdama koje svake noći sjaje na nebu. Vidjeli smo stare brodske i avionske motore, avione, parne strojeve i razne automobile. Zatim smo došli u rudnik u kojem smo vidjeli kako su se ljudi koji su prije radili u rudnicima mučili dok su kopali. Saznali smo da je rudarski pozdrav „Sretno!“ i kako se u rudniku označava gdje ima zlata, a gdje plinova. U njemu su nekad mala djeca gurala vagone kroz uske hodnike pune ruda.

Nakon Tehničkog muzeja, pješice smo došli do Muzeja iluzija u Ilici. Takav muzej nismo nikad vidjeli. Jako nam se svidio i uživali smo u raznim čarolijama koje su se događale oko nas. Vidjeli smo staklenu sobu, kosu sobu i sobu koja nas poveća i smanji. Mogli smo poslužiti svoju ili nečiju glavu na pladnju, a neki su uspjeli složiti i komplicirane slagalice. Posjet Muzeju iluzija bio je prava avantura za nas.

Za vrijeme istraživanja po muzejima postali smo gladni pa smo otišli na ručak u naš omiljeni restoran, McDonalds pokraj Trga bana Josipa Jelačića.

Poslije ručka slijedio je odlazak do Zoološkog vrta grada Zagreba. Tamo smo vidjeli puno životinja i uz pomoć voditeljice naučili nešto o njima. Najviše nam se svidio kalifornijski morski lav, kojeg smo mogli i hraniti.

Slijedio je povratak kući. Na izletu nam je bilo prelijepo. Družili smo se, razgledavali,  pjevali i smijali. Zagreb je lijep i premda smo svi već  bili tamo, opet smo nešto novo vidjeli i naučili. Jedva čekamo sljedeći školski izlet!

Matija Pirša, 6.a i Vanja Grubić, 6.b