LJUBAV U POKRETU

Autor: Nives Negro Sokač, 13. 6. 2016.

Tijekom drugog polugodišta u školi se provodio program Ljubav u pokretu.

Zainteresirani učenici 5. a i 6. b razreda mogli su se uključiti u rad skupine  Ljubav u pokretu.

Četvrtkom sedmi nastavni sat učenici su se mogli putem edukativno – kreativnog grupnog rada opustiti, zabaviti se i kroz smijeh i druženje bolje upoznati sebe i druge te razvijati svoje potencijale.

Kroz pokret, ples, glumu i likovni izraz poticao se zdrav razvoj i potencijal kod svakoga a ujedno i ostvarivali nastavni sadržaji Zdravstvenog i Građanskog odgoja i obrazovanja te Školskog preventivnog programa.

Ljubav u pokretu je vrsta rekreacije putem koje se kroz igru i smijeh razvijalo samopouzdanje i samopoštovanje, učilo o važnosti verbalne i neverbalne komunikacije na međusobne odnose, emocijama i njihovom izražavanju na odgovarajući način te o važnosti samokontrole i tolerancije.

Isplesala se ljutnja, utješilo u tuzi, osnažilo kod straha te družilo u sreći.

Razvijali su se načini nenasilnog rješavanja sukoba, vježbalo nošenje s negativnim pritiscima, povećavalo znanje o ovisnostima te radilo na prevenciji.

Rješavalo se stresa i opuštalo se. Razvijala se kreativnost. I još puno, puno toga...

Djeca su tako razvijala brojne životne vještine bitne za  stvaranje pozitivnog mišljenja o sebi i nošenja sa izazovima odrastanja.

Program je ostvaren u suradnji sa Centrom za osobni i profesionalni razvoj Sreća, Centrom za edukaciju i savjetovanje Sunce i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Goranka Teodorčević